Logo
47-208 Reńska Wieś, ul. Fabryczna 1
tel./fax: 77 406 11 85, tel.kom: 606 815 073
 

Firma FHU MIETEX wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, chciałaby zaproponować Państwu szeroki wachlarz produktów.

W naszej ofercie znajdą Państwo ogrodzenia kute, nowoczesne, systemowe, bramy, balustrady, automatykę, szlabany. Na życzenie klienta bramy wyposażamy w automatykę. Stosujemy nowoczesne i trwałe zabezpieczenia antykorozyjne takie jak cynkowanie ogniowe oraz malowanie proszkowe.Produkty wykonane przez naszą Firmę zawsze są robione z wielką starannością i indywidualnym podejściem do każdego projektu. Wszystkie wykonane przez nas produkty zamontujemy bezpośrednio u Państwa. Bezpłatnie i niezobowiązująco wykonujemy wstępne projekty, pomiary, kalkulacje cenowe, oraz służymy doradztwem.

Wymiary elementów są dowolne, wykonywane indywidualnie.

Kucie - proces technologiczny
Powiększenie

Rodzaj obróbki plastycznej, polegający na odkształcaniu metali na gorąco lub na zimno za pomocą uderzeń lub nacisku narzędzi.

Narzędzia – czyli matryce lub bijaki umieszczane są na częściach ruchomych narzędzi. Proces ten również może być realizowany w specjalnych przyrządach kuźniczych. W procesie tym nadaje się kutemu materiałowi odpowiedni kształt, strukturę i własności mechaniczne. Materiałem wsadowym jest przedkuwka, natomiast produktem jest odkuwka.

Kucie na gorąco
Powiększenie

Proces technologiczny, metoda obróbki plastycznej metali na gorąco, jedna z odmian kucia. W odróżnieniu od kucia na zimno w metodzie tej odkształcenie plastyczne osiągane jest w temperaturze wyższej od temperatury rekrystalizacji. W trakcie kucia na gorąco odbywa się kształtowanie materiału wraz ze zmianą własności fizykochemicznych, struktury i gładkości powierzchni.

Metoda kucia na gorąco wykorzystywana jest przy obróbce ręcznej i mechanicznej, zarówno w kuciu swobodnym, jak i matrycowym.